Reklamy jedině SEM
(už je to snad dostatečně viditelné ne!!!)Magyk_1.díl

27. června 2008 v 10:14 | Berushka |  Knihy-Četla
Kolem ohně se rozhostilo dlouhé ticho, a mezitím Alter na sebe vzal opět svou starou podobu. Silas se zachvěl. Ještě nikdy neslyšel ten příběh vyprávět tak jako teď. "To je neuvěřitelný příběh, Altere," řekl ochraptěle. "Neměl jsem ani potuchy.
Jak to, že čarodějnice matka toho tolik ví?" "Stála přímo v davu pod věží a všechno sledovala," řekl Alter. "Ještě ten den přišla za mnou, aby mi blahopřála k postavení MimoŘádného čaroděje, a já jí vyprávěl svoji verzi. Když chceš, aby všichni znali pravdu, pak stačí jediné: vyprávěj ji wendronské čarodějnici. Ta to pak řekne všem. Ovšem jestli tomu budou také všichni věřit, to už je jiná věc." Jenna usilovně přemýšlela. "Ale proč, strýčku Altere, proč jsi s DomDanielem bojoval?"
"Á, dobrá otázka. To jsem čarodějnici matce neřekl. Jsou jisté temné záležitosti, o kterých nelze mluvit jen tak. Ale ty bys to měla vědět, a proto ti to řeknu. Víš, toho rána, stejně jako každý den, jsem uklízel v knihovně uvnitř pyramidy. Jako čarodějův učen jsem mimo jiné měl udržovat v knihovně pořádek, a já bral své povinnosti vážně, i když jsem je musel vykonávat pro tak odporného pána. Zkrátka, toho rána jsem našel v jedné z knih podivné zaklínadlo psané DomDanielovou rukou. Už předtím jsem jedno našel, ale nedokázal jsem ho přečíst, ale teď, když jsem si ten text prohlížel, něco mě napadlo. Přidržel jsem zaklínadlo před zrcadlem, a nemýlil jsem se: bylo napsáno zrcadlovým písmem. V tu chvíli jsem začal mít neblahé tušení, protože jsem věděl, že to musí být obrácené zaklínadlo, takové, které využívá magyk z temné strany - z té druhé strany, jak já radši říkám. Chtěl jsem znát pravdu o DomDanielovi a o tom, co dělá, a tak jsem se rozhodl riskovat a zaklínadlo přečíst. Právě jsem začal, když tu se stalo něco strašného."
"Co?" šeptla Jenna.
"Objevil se za mnou přízrak.
Tedy, alespoň jsem ho viděl v zrcadle, ale když jsem se obrátil, nikdo tam nebyl. Ale já ho cítil. Cítil jsem, jak mi položil ruku na rameno, a pak - pak jsem ho uslyšel. Přízrak ke mně promluvil dutým hlasem a řekl mi, že nadešel můj čas. Že si pro mě přišel, aby mě odvedl, jak bylo domluveno."
Alter se při té vzpomínce otřásl a dotkl se svého levého ramene, jak to udělal tehdy přízrak. Ještě dnes cítil při doteku studenou bolest.
I ostatní se zachvěli a přisunuli se k ohni.
"Řekl jsem přízraku, že ještě nejsem připravený. Ještě ne. Víte, už jsem toho znal dost o těch z Druhé strany, abych věděl, že se jim nikdy nesmíte postavit. Ale oni jsou ochotni počkat.
Čas pro ně nic neznamená. Nemají nic jiného na práci než čekat. Přízrak mi řekl, že se pro mě vrátí zítra a že bych udělal lépe, kdybych byl připraven, a rozplynul se. Když odešel, dočetl jsem v zrcadle ta obrácená slova, a zjistil jsem, že DomDaniel mě nabídl jako součást nějaké úmluvy s Druhou stranou, odkud si pro mě přijdou, až přečtu zaklínadlo. A tehdy jsem s jistotou poznal, že užívá obrácený magyk - zrcadlový obraz magyku, toho, který z člověka vysává život - a já padl do jeho pasti."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KlIkNi!!!

-CLICK-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.